Kontakt

Kontakt

piątek, 18 listopada 2016

Grzybice laryngologiczne - chore zatoki.

ewazet4@gmail.com


Chyba mało kto nie zna bólu i niedogodności chorych zatok. Wszelkie stany zapalne i tzw. alergie, wieczne czerwone , piekące oczy, zatkamy nos albo kapiąca z niego wodnista wydzielina, to dzisiaj problem od noworodka po osoby w podeszłym wieku. Głównym powodem schorzenia są pokarmy - u młodzieży kosmiczne ilości wpychanych w siebie słodyczy, kolorowych płynów, fast foodow - ale też długie przebywanie w zamkniętych, pełnych kurzu i drobnoustrojów pomieszczeniach.
Krótko mówiąc - NASZA DIETA.Alergie na pleśnie i inne grzyby mają bezpośredni związek z infekcją grzybiczą.
Zjawisko to wynika z podobieństwa struktury jednych i drugich.
Jest więc oczywistym, że grzyby stanowią jedną z podstawowych grup alergenów wdechowych. Są nieiwelkie i dlatego mają mozliwość wniknięcie w najgłębrze zakątki układu oddechowego.
Organizm broniąc się , wytwarza swoiste przeciwciała ( własnie to podobieństwo) i odpowiedzią ustroju reakcja alergiczna ( odrzucenia).
Najbardziej chrakterystycznym objawem fazy początkowej jest blokada i obrzęk przewodów nosowych, a my odczuwamy to jako łzawienie i przekrwienie oczu.
Czasem reakcja organizmu jest bardzo silna i prowadzi do obrzęku błony śluzowej oskrzeli powodując napady astmy oskrzelowej. Właśnie w tym stanie zgłasza sie do mnie bardzo wiele osób, tłumacząć, że są astmatykami. To ludzie wyłącznie młodzi. Tak zanieczyszczony organizm ma objawy  całoroczne a w sezonach tzw pyleń, reakcje  stają się nieznośne zaostrzone.Pochodzenie grzybicy/zapalenia zatok przynosowych ma swoją etologię w candida.
Typowe objawy , to: obrzęk nosa, oczu, utrzymująca się cuchnąca wydzielina, ból oczu i głowy.
Zasychająca wydzieli z nosa często zabarwiona jest na żółto ( ropna), brązowo, miewa domieszkę krwi. Przy zaawanoswnym zapaleniu zatok występuje cały czas podwyższona temperatura ciała.
Dolegliwości nasilają się podczas upałów, w klimatyzowanych pomieszczeniach, wilgotnym zimnie oraz przegrzanych pomieszczeniach.


Leczenie zatok nie jest trudne pod warunkiem, że poddany leczeniu ścisle przestrzega zasad - w tym żywieniowych.
Często chore zatoki promieniują na inne narzady powodując rozległe infekcje ogólnoustrojowe.
U Pań atakowane są najczęściej narządy rodne.
W celu ulżenia sobie czasowo, można stosować inhalacje parowe ( nie gorące), ale należy mieć świadomość, że w żadnym razie nie wyleczą one chorych zatok.
Ponieważ część preparató do inchalacji ma związek z tarczycą, nie będę ich tutaj podawała.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

4 komentarze:

 1. Samo życie. Tak mało ludzi wie ze wszystko co zasieja to zbiorą..

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Panią w 100%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak leci mi z nosa to automatycznie z oka. Jak ja mam tego dosyć!Kurcze!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo to naczynia powiązane:-). Tak jesteśmy zbudowani.

  OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com