Kontakt

Kontakt

piątek, 1 stycznia 2016

Ile cukru?

ewazet4@gmail.comNajlepiej wcale! Szczególnie tego  białego kupowanego w torebkach na kilogramy.Nie mam pojęcia skąd wzięło sie najbardziej absurdalne powiedzenie o cukrze, który krzepi. Absolutna bzdura! Nic tak nie rujnuje organizmu jak własnie cukier! W czasach dzisiajszych, to nr 1 w nic nie albo wszystko znaczącycm określeniu "choroby cywilizacyjne". To juz cała epoka cukrzyków, zawałowców, ludzi z Alzheimerem, nowotworami jelit, białaczką, próchnicą, grzybicami, bólem stawów...Czy ktoś z Was pamięta chrobę cywilizacyjną spowodowaną alkoholem? Narkotykami? Nie. Cukier jest wszechobecny, reklamowany, pochłaniany przez całe pokolenia i społeczeństwa.Platki śniadaniowe, słodka przekąska do szkoły, po szkole, dosładzane napoje kawałek czekolady w nagrodę za ładnie zjedzoną kolację – to praktyki często stosowane w polskich domach, w myśl zasady „odrobina nie zaszkodzi” i „wszystko jest dla ludzi”, a gdyby cukier faktycznie wyrządzał nam taką krzywdę, już dawno byłby substancją zakazaną. 
Mało kto wie, że cukier działa na nasz mózg podobnie jak narkotyk i uzależnia mocniej, niż heroina. Do tego zabija powoli, acz skutecznie, trudno jednak czasem zaobserwować nam związek przyczynowo-skutkowy między tym, ile spożywamy cukru, a jak funkcjonuje nasz organizm.
W dzisiejszych czasach przeciętny Polak zjada około 50 kg cukru rocznie, a normy są zupełnie inne!
 • mężczyzna w diecie codziennej - 9 łyzeczek
 • kobieta w diecie codziennej - 5 łyżeczek ( drogie Panie! Zmarszczki to cukier!!!)
 • dzieci - 3 łyżeczki

W przetworzonej żywności, cukier wystepuje w tzw formie ukrytej.
 • płatki Nestle 1 porcja śniadaniowa - 2 łyżeczki cukru
 • butelka Pysia - 9 łyżeczek
 • batonik muesli - 2 łyżeczki
 • jogurt truskawkowy - 4 łyżeczki
 • czekolada mleczna z orzechami - 9 łyżeczek
W ciągu dnia przeciętne dziecko polskie zjada koło 40 łyżeczek cukru!


Czy jest sposób na uniknięcie nałogu cukrowego?
Jest. Najlepsza metoda w przypadku dzieci, to nigdy ( od czasu noworodka) nie dawać do jedzenia łakoci. Nie zna smaku, nie cierpi z powodu jego braku. Jeśli już stanie się - zastąpienie go każdą ilością owoców i warzyw. Po dłuższym czasie organizm zapomina ten wyśmienity smak jakim jest cukier w przeróżnych oprawach i jeszcze większą ilością polepszaczy, a my mamy problem z głowy, pieniądze w kieszeni i dobre samopoczucie.


Dostałam dzisiaj filmik. Dołączam bez  komentarza. Supermarkety niosą smierć. Nie pomogą kremy, spa, botoksy i wyrzucane setki złotych na poprawę zdrowia, bo wszystko idzie z jelit!
Mam świadomość, że jedzenie jest zanieczyszczone, ale NIE DOKŁADAJCIE  sobie bez potrzeby, bo skutki są tragiczne. Doświadczam tego każdego dnia.


https://www.youtube.com/watch?v=7sZ3GBNgNIA#t=310

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

1 komentarz:

 1. Zero cukru! Pół dnia straciłem na te czytanki. Jesteś świetna. Chciałbym tyle wiedzieć:-). Jacek

  OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com