Kontakt

Kontakt

poniedziałek, 11 stycznia 2016

Naprawiamy dosze - VATA

ewazet4@gmail.com

 VATA.
Osoby szczupłe, wysokie, o delikatnych mięśniach, ścięgnach i stawach, wąskich biodrach i ramionach. Potocznie mówimy, że to osoby delikatne:-). Czasem występuje brak symetrii między prawa a lewą stroną ciała. To im łamią się paznokcie, strzela w kościach, włosy nie dają się okiełznać, skóra sypie się płatami i swędzi z suchości.Ponieważ są to osoby bardzo uduchowione , wielu wśród nich artystów . Typowym osobnikiem VATA był Chopin. Całe życie chory, zgnuśniały, niemiły,a wielki twórca.
Osoby VATA muszą bardzo dbać o swoje posiłki ( oleistość, ciepło, dobrą oprawę). Mogą jeść bez opanowania a o przytyciu mowy nie ma. Często ( szczególnie kobiety) cierpią z tego powodu, a PITTA i KAPHA zazdroszczą im linii. Kobiety miewają  problemy z cyklem menstruacyjnym. Przy dużym zanieczyszczeniu organizmu może dojść do zatrzymania cyklu ( stres), bolesnością, dużym rozbiciem.
Ponieważ VATA związana jest z ruchem, wszelki jego nadmiar wytrąca ją z naturalnej równowagi, co przejawia się przemęczeniem fizycznym i umysłowym. Zbawienny dla nich jest spokój, ciche miejsca pozwalające rozwijać się twórczo.Kiedy VATA ulegnie zaburzeniu, pojawiają się wszelkie dolegliwości związane z układem nerwowym ( wielu pacjentów ratuje się terapią psychotropową). Uczucie zimna, często kojarzone jest ze słabym krążeniem, a zgiełk i hałas powodują "nieokreslone" pobudzenie,wybychy emocji, niepokój.
Zaburzenie VATA, mimo, że wygląda całkiem niewinnie, powoduje największe spustoszenia w organiźmie ( artretyzm, skoki cisnienia, sztywność i ból mięśni, bóle i zawroty głowy, zaparcia, bezsenność, objawy starzenia się widoczne na skórze,choroby serca, chroniczne zmęczenie, wszelkimi alergiami pokarmowymi...). Osoby słabe psychicznie uzalezniają się od leków, alkoholu, papierosów, narkotyków. Największy błąd jaki popełniamy rujnując VATA, to :

  • BRAK SNU
  • WSZELKA NIEREGULARNOŚĆ W ŻYCIU

Jest w tym wszystkim dobra, pocieszająca wiadomość. Tak, jak szybko VATA buntuje się i daje nam "mocno popalić", tak równie szybko możemy skierować ją na własciwy tor. Wystarczy samozaparcie i przestrzeganie warunków naprawy, a to dla siebie zrobi każdy:-).
Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com