Kontakt

Kontakt

środa, 20 stycznia 2016

Naprawiamy PITTA.

ewazet4@gmail.com


 PITTA , to osoby średniej budowy ciała. Mają dobre krążenie czyli ciepłe dłonie i stopy.Układ trawienny pracuje szybko i sprawnie dzięki czemu mogą jeść dużo i jednorodnie nie przybierając na wadze ( ideał). Aby nie doszło do ich przegrzania potrzebują  dużo pożywienia i napojów, które z natury są wchładzające i nawilżające. Psychicznie to ososby bardzo pojętne, inteligentne i spostrzegawcze.
Przyczyny zaburzenia PITTA:

Żle działają na nią pokarmy gorące i ostre, potrawy smażone, smaki słone i kwaśne, zarywanie nocy, wystawianie sie na ostre słońce. Przy takich warunkach stają się złosliwe, wybuchowe, kłótliwe.

Objawy nasilenia:

Zwiększona ochota na pokarmy wychładzające, przebywanie w chłodnych pomieszczeniach, zbyt lekkie ubrania z powodu ciągłego uczuca gorąca. Ciągłe uczucie głodu, swędzenie skóry, wypryski, pieczenie oczu, zawroty głowy. Stają sie złosliwe, zazdrosne, pojawiają się choroby zapalne, infekcyjne, choroby krwi i wątroby.
Kontrolowanie PITTA:

Należy stosować dietę osłabiającą PITTA.Stosować kąpiele w chłodnej wodzie, masażom z odpowiednimi dla konstrukcji olejkami, W poważnych przypadkach stosować terapię przeczyszczającą. Jeśli nadmiar PITTA doprowadził do ubytku tkanek, nalezy także stosować zioła tonizujące.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com