Kontakt

Kontakt

środa, 10 lutego 2016

Czy tylko jeden grzyb Candida?

ewazet4@gmail.comNie, tych, które mają właściwości chorobotwócze jest 15, natomiast znanych jest prawie 200 gatunków. Prawdopodobnie z  postępującą chemizacją życia wciąż mutują i mnożą się. Dla nas najbardziej, szkodliwy i najczęściej atakujący jest znany pod nazwą candida albicans, sprawca 90% infekcji. Groźną odmianą, mniej znaną jest grzyb candida parapsilosis zasiedlający jelita, jamę ustną, gardło ( częste infekcje migdałów), układ moczowy, prostatę i pochwę.Nie na każdego grzyb działa tak samo. Większość osób ulega deformcji poprzez przybieranie na wadze ( nalanie), u innych powoduje bardzo duże wychudzenie, u jeszcze innych sylwetka jest niby prawidłowa ale ma mocno wydęty brzuch ( balon).Ktoś , kiedyś powiedział, że kobieta zaczyna się od  50 kg:-)
Tak, przy średnim wzroście, konstrukcji  VATA, PITTA,  to waga idealna!
Wszystkie szczepy grzybów są niebezpieczne dla organizmu żywiciela. Najbardziej rozpoznawalna jest kandydoza  uszkadzająca układ odpornościowy, a tym samym rozprzestrzenianie się zakażenia. Zniszczona  śluzówka jelita grubego  przepuszcza toksyny , metale ciężkie , i alergeny z masy kałowej do organizmu . Skutki kandydozy często widzialne są na zewnątrz.Jedną z toksyn  produkowanych przez candida albicans są substancje zwane OUN wywierające negatywny wpływ na ośrodkowy uład nerwowy - głównie mózg. Osoba chora odczuwa pogłębiające się stany depresyjne, rozchwianie emocjonalne, zmienne nastroje, niezdecydowanie, agresję ( rónież w stosunku do siebie), nerwice, natręctwa...stąd bardzo często chory trafia na terapię psychiatryczną , co pogarsza stan zdrowia i jedyną receptą po czasie stają się leki psychotropowe...
Ten stan chorobowy może z dużą łatwością i dość szybko rozregulować cały system hormonalny, w tym hormony  tarczycy.                                                 Piękna, zdrowa śluzówka!


Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com