Kontakt

Kontakt

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Leczenie poprzez kanały

ewazet4@gmail.comSiła życiowa to najważniejsza energia w ciele. W rzeczywistości ciało fizyczne zawsze jest karmione i podtrzymywane energią.Zatem system kanałów jest naważniejszy bo decyduje o odżywianiu i kondycji całego organizmu. System ten ma swój początek w sercu i przewodzie pokarmowym.
Główną siedzibą kanałów  są serce i płuca. Wszystkie kanały łączą się z jelitem grubym z którego wchłaniana jest energia życiowa czerpana  z pożywienia.Przyczyną zaburzeń systemu kanałów jest niedożywienie, wyniszczające choroby ( jako skutek złego żywienia), nadmierna aktywność fizyczna, odwodnienie, zanieczyszczenie powietrza oraz kurz , nadmiar vata i kapha. W dalszej kolejności są urazy i traumy. 

Pierwsze objawy zanieczyszczonych kanałów, to szybki, płytki, nietypowy, nieregularny lub wywołujący ból oddech ( stres, w tym stres szkolny i częste  choroby dzieci " z niczego"). Dodatkowe objawy to kaszel, świszczący oddech, zmiana koloru skóry na skutek duszności ( bladość lub czerwone plamy), rozmaite choroby zapalne płuc i górnych dróg oddechowych, założone zatoki. U kobiet nawracjące grzybice narządów rodnych.Leczenie.


Ustalenie prawidłowej diety i sposobu życia zgodnie z konstrukcją , to podstawa zdrowego ciała. Należy wziąć pod uwagę dominację kapha i vata ( w przypadku zapalenia płuc leczymy również pitta).  Naturalnie, najważniejszym lekarstwem jest doprowadzenie energii do stanu jak najdoskonalszego. Aby wzmocnić serce i płuca należy stosować odpowiednie do schorzenia oddychanie i unikanie sytuacji stresowych, które najbardziej rujnują vata. 


Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

3 komentarze:

  1. You should take part in a contest for one of the highest quality
    blogs on the internet. I will recommend this site!

    OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com