Kontakt

Kontakt

piątek, 29 sierpnia 2014

Piękno i odmładzanie.


Jeśli masz zdrowe jelita, Twoja cera jest nienagannie czysta!Droga do zdrowia, młodości i piękna to droga przemiany, to ciągłe dążenie do  "satwicznego" sposobu na życie, to przede wszystkim mówienie prawdy, pomaganie innym, unikanie negatywnych uczuć jak złość, duma, zazdrość  i zawiść.

Celem Ajurwedy jest zachowanie zdrowia zdrowych i wyleczenie chorych. Zachowanie zdrowia to nie tylko eliminowanie objawów fizycznych choroby ale przede wszystkim przywracanie poczucia szczęścia umysłowi i duszy.
Ajurwedyjska definicja piękna brzmi "subhanga karanam",  czyli dążenie do przekształcenia (zmiany) własnego ciała i umysłu do najwyższego poziomu. Pojęcie piękna w ajurwedzie jest znacznie głębsze niż ładna cera, lśniące włosy i zgrabne ciało.
Sekret prawdziwego piękna według Ajurwedy ukryty jest wewnątrz nas, to równowaga pomiędzy naszym ciałem, duszą a umysłem. Według ajurwedy nie ma piękna zewnętrznego bez piękna wewnętrznego, aby je  osiągnąć trzeba mieć pozytywny stosunek do otaczającego nas świata i ludzi, ćwiczyć jogę, oddechy i medytować.
Jedną z najważniejszych czynności zapewniających według ajurwedy zdrowie, młodość i piękny wygląd, jest oczyszczanie organizmu z toksyn.

Według ajurwedy powstające z niestrawionego do końca jedzenia toksyny nazywają się "ama", mają one charakter śluzu i odkładają się w organizmie w miejscach które, w danym momencie są osłabione. Ajurweda ma wiele sposobów na pozbycie sie ich z organizmu. Stosuje się masaże olejem sezamowym, dietę, oddechy, lewatywy, wymioty oraz leki ziołowe
Bardzo ważne jest, aby codziennie rano, jako pierwsza rzecz po przebudzeniu wypróżniać się (Jeśli mamy z tym problemy, należy pić ciepła wodę z cytryną, pijemy dwa do trzech kubków).

Dobry dla zdrowia i pomocny w oczyszczaniu jest masaż całego ciała ciepłym olejem sezamowy (ma on właściwości oczyszczające). Masaż taki wykonujemy 2-3 razy w tygodniu. W całe ciało wmasowujemy ciepły olej sezamowy, masaż zaczynamy od głowy, potem bierzemy gorący prysznic (bardzo dobrze jest posmarować się olejem sezamowym przed pójściem do sauny).

Doskonale oczyszcza z toksyn lek przygotowany z przypraw Zażywamy go 3 razy dziennie po posiłku: 10 g sproszkowanego imbiru+ 10 g kminku indyjskiego (rzymskiego) sproszkowanego  - 10 g sproszkowanej kolendry+ 20 g suchej sproszkowanej mięty + 20 g sproszkowanego fenkułu - wszystko to razem mieszamy, z tej mieszanki zażywamy jedną łyżkę od herbaty 3 x dziennie po posiłku.

 W ajurwedzie jedzenie, jest tak samo ważnym lekarstwem dla ciała jak i dla umysłu.
Aby zredukować stres, zachować  zdrowie i młody wygląd należy spożywać jedzenie  "sattwiczne"czyli takie,które oczyszcza ciało i wycisza umysł oraz jest zasobne w "pranę"- siłę życiową.
Jest to jedzenie,  nie zawierające konserwantów, świeże owoce,  świeże soki owocowe i warzywne, warzywa(surowe i gotowane), kiełki, orzechy, suszone owoce, miód, mleko, ghee (sklarowane masło), maślanka, brązowy ryż, pszenica, owies oraz przyprawy jak imbir, kardamon, cynamon i kurkuma.

W ajurwedzie króluje teoria, że to , co zdrowe dla żołądka , zdrowe również dla skóry. Tutaj maseczka z kurkumy.


2 komentarze:

ewazet4@gmail.com