Kontakt

Kontakt

piątek, 22 kwietnia 2016

Co nas rujnuje.

ewazet4@gmail.com

Wszystkie organy w które wyposażył nas stwórca są bardzo ważne. Są jednak takie, które najbardziej i najszybciej dają nam odczuć, że dzieje się coś złego.
Magazynem, który wchłania wszystko z jelit, oczyszcza i podaje dalej jest wątroba. Pracuje na takim materiale jaki jej podajemy. Jest wytrzymała długo, ale wszystko do czasu...
Wątroba nie boli. Te charakterystyczne kolki, niektórzy mówia nawet , że mają pod żebrem kawałek ostrego szkła, coś , co rani. To nie watroba, to jelito grube. Ono krzyszczy, uciska, boli, a my sięgamy po tabletki. Proszę popatrzeć na obrazek. To własnie ten ból pod prawym żebrem.
Jakie są inne objawy i co szkodzi wątrobie?
Nadwaga i otyłość brzuszna mogą doprowadzić do niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby ‒ co podnosi ryzyko zachorowania na raka i marskość w przyszłości. Zaczyna się  od tego, że tkanka tłuszczowa ma wpływ na rozwój insulinooporności, ponieważ komórki trzustki (narządu produkującego ten hormon) otoczone tłuszczem uniemożliwiają wnikanie insuliny do ich wnętrza. To rzutuje na cały organizm ‒ insulina pozostająca na zewnątrz komórki zaburza nie tylko wchłanianie węglowodanów i tłuszczu, może doprowadzić do cukrzycy typu 2, wywołuje procesy zapalne w organizmie, a także odpowiada za stłuszczenie wątroby.


Siłownia i złe odchudzanie.

 

Należy pamiętać, że zbyt szybkie tempo odchudzania także szkodzi, bo mocno obciąża wątrobę. Musi ona bowiem przerobić uwolnione podczas odchudzania zapasy. Bardzo niekorzystnie działają też nieustające wahania wagi: efekt jo-jo, tycie i chudnięcie na zmianę.
Ja nie używam określenia "chudnąć". Zastępuję je "oczyszczeniem organizmu" bo tak naprawdę prawidłowo przeprowadzone oczyszczenie powoduje utratę wagi, ale to metoda usuwania wyłącznie zanieczyszczeń. Najbardziej niebezpieczna forma pozbywania się kilogramów to siłownia. Osoby mocno zanieczyszczone, które starają się zrzucić wagę na siłowni nieświadomie wtłaczają w mięśnie i krwiobieg wszystko, co powinno być z organizmu usunięte, a nie "przerobione" na mięśnie

Leki i witaminy

Mamy mniejsze ryzyko uszkodzenia wątroby, jeśli jemy produkty zawierające wit. A: jajka, ryby, podroby, szpinak, paprykę, morele, brzoskwinie, śliwki. Jednak jeśli przesadzamy z suplementami na włosy, cerę i wzrok, które zwykle mają również witaminę A, możemy doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Wysokie jej dawki kumulują się w tym narządzie i są dla niego toksyczne. Funkcje wątroby mogą upośledzać również np. leki przeciwdepresyjne. 

Tatuaże, zabiegi upiększające i... seks

HCV to typ wirusa, który powoduje zapalenie wątroby typu C. Przez lata wirus po cichu niszczy miąższ wątroby, prowadząc do jej marskości i niewydolności. Przenosi się m.in. przez krew i stosunek płciowy. Dlatego amatorzy robienia tatuaży na wakacjach w Tajlandii, inwazyjnych zabiegów kosmetycznych w podejrzanych miejscach i seksu z wieloma partnerami bez prezerwatywy powinni zrobić badania na obecność wirusa. Im wcześniej zacznie się terapię przeciwwirusową, tym dłużej można utrzymać wątrobę w przyzwoitym stanie.

Cukier, słodycze, fast food

Okazuje się, że cukier ‒ a szczególnie fruktoza ‒ może być dla wątroby gorszy niż alkohol. Mam na mysli tę fruktozę, która  przemysłowo dodawana jest do napojów i słodyczy . Drugi czarny charakter to tłuszcze trans, które znajdziemy w pakowanych ciastach, ciastkach, chipsach, fast foodzie. Badania skandynawskich naukowców potwierdzają, że tłuszcze trans zwiększają zagrożenie otyłością, cukrzycą typu 2 ‒ a co za tym idzie stłuszczeniem wątroby, miażdżycą, udarami mózgu i nowotworami. Listę zamyka glutaminian sodu, obecny w niektórych przyprawach i gotowych produktach spożywczych oraz napojach. Jego nadmierna konsumpcja to ryzyko ‒ podobnie jak w przypadku nadmiaru cukru i tłuszczów trans ‒ stłuszczenia wątroby. Zewnętrznie są to wszelkiego rodzaju pryszcze, ropniaki, wypryski.

Co robić, żeby mieć zdrową wątrobę? Wcale nie trzeba żyć jak mnich, unikać seksu, alkoholu i słodyczy. Trzeba jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek. Czytać etykiety i kupować jak najmniej przetworzone jedzenie. A jak już pić alkohol, to najlepiej czerwone wino, które zawiera flawonoidy eliminujące związki szkodliwe dla wątroby.Po ryzykownych zabiegach kosmetycznych zbadać się pod kątem HCV. A sylwetke rzeźbimy po całkowitym oczyszczeniu odganizmu.
Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com


6 komentarzy:

 1. bardzo ciekawy artykuł,ale chciałam zapytać bo się trochę przeraziłam,ponieważprzeszłam na dietę sokową(planuję 20-30 dni) i ćwiczę przy tm sporo no i chudnę czy więc tetoksyny kumukują się w moich mięśniach zamiast żebym się z nich oczyszczała?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj Niki,
  1. Zakładamy, że jesteś zdrowiutka, że nie męczy Cię żadne z tych dolegliwości o których piszę.
  2. Jeśli sama z siebie przeszłaś na tę dietę ( wyjątkowo drastyczna) , to masz powód do obaw. Mam nadzieję, że robisz to pod kontrolą. Organizm potrzebuje energii, zwłaszcza jeżeli ćwiczysz intensywnie. NIE MA DIET UNIWERSALNYCH.
  3. To, że chudniesz, nie znaczy absolutnie, że pozbywasz się toksym. To zupełnie różne sprawy. Najpierw trzeba ustalić ( przed oczyszczeniem, przed ćwiczeniem,przed ustaleniem odpowiedniej diety) w jakim stanie jest Twój organizm.
  O tym wszystkim piszę właśnie w tym artykule.
  Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Potrzebuje się z panią skontaktować

  OdpowiedzUsuń
 4. Potrzebuje kontaktu z panią w sprawie candidy podejrzewam u siebie proszę o pokierowanie dostałam namiary na panią od dziewczyny której pani pomogła mój email elzbieta-wegrzyn@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. :-)
  Spokojnie, kontakt na samej górze. Można i należy napisać:-).
  Pozdrawiam Elu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poproszę o test.

  OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com