Kontakt

Kontakt

środa, 29 marca 2017

Autyzm u dzieci cz.III

ewazet4@gmail.com


                                                             W trakcie lub tuż po zakończeniu teriapii antybiotykiem , występują objawy przypominające zaburzenia trawienia. Dziecko najczęściej określa to ogólnie "boli brzuszek" ale czujna mama zauważy również: wzdęcia, nudności, wymioty, gazy, burczenie, biegunki lub zaparcia. Dziecko dalej jest leczone bo skoro występują objawy, trzeba je leczyć. I tu zaczyna się problem, który wiele osób zaczyna mocno niepokoić. Zamiast znikać, objawy nasilają się  - zanika chęć do mowy, rozumienia, "zamykania się" na otoczenie, tiki, kołysania ciałem, To swoiste zamykanie się wewnątrz. Wrażliwi rodzice rozpoznają nieprawidłowość dość szybko, ale zdarzają się tacy, którzy twierdzą, że "ich dziecko stało się takie grzeczne, bawi się samo, nie płacze, jest ciche, zajęte sobą".Oczywiście objawy autyzmu to nie tylko infekcja grzybicza. Psychika dziecka jest wyjątkowo wrażliwa, delikatna i różne silne bodźce ( przeprowadzka, narodziny rodzeństwa, rozwód rodziców) mogą nasilić objawy.
Symptomy o których pisałam wyżej stają się coraz bardziej widoczne, kiedy dziecko zaczyna socjalizować się : unika kontaktów, siedzi w kącie gdy inni bawią się, patrzy w nieokreślonym kierunku lub skupia się nad czym zupełnie nieciekawym, absurdalnym ( dla nas).


Na jakie objawy należy zwrócić szczególnie uwagę? Dzieci/osoby dotknięte autyzmem często mają tzw zespół jelita drażliwego. Jest to wynikiem uszkodzenia błony jelit i przedostawania się do krwiobiegu alergenów , zanieczyszczeń, które we krwi znaleźć się nie powinny. 
Organizm broniąc się wytwarza przeciwciała , które atakują i niszczą własny organizm, w tym komórki nerwowe mózgu, nerwy obwodowe czyli prowadzi do zaburzeń neurologicznych.
Podobnie źle trawione jest białko i tłuszcze, one rónież dostają się do krwiobiegu. Organizm reaguje jak po zatruciu morfiną.
Wczesne "pojawienie się " autyzmu powoduje problemy z trawieniem białka mleka i glutenu.


Objawy zaburzeń pogłębia źle dobrana dieta ( brak witamin i minerałów), która prowadzi do wyczyszczenia organizmu z odpowiednich enzymów chroniących  organizm przed wolnymi rodnikami tlenowymi.Czy istnieje ratuek ?
Im wcześniej podejmieny działanie tym większe prawdopodobieństwo odzyskania zdrowia.
Dzieci autystycznych jest w dzisiejszych czas bardzo dużo. Wiedzą o tym szczególnie nauczyciele.
Jeśli nie podejmieny odpowiedniego działania , dzisiejsze dzieci wkrótce staną się dorosłymi...

Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com