Kontakt

Kontakt

piątek, 9 grudnia 2016

Śluz - c.d.

ewazet4@gmail.com

Temat śluzu w organiźmie stał się najpopularniejszy. Codziennie odwiedzają tę stonę dzisiątki osób. Dlatego jeszcze kilka wyjaśniających informacji.


Współczesność niesie ze sobą ogromne błędy żywieniowe
Pojawiają się różne nowe, nie sprawdzone  produkty odżywcze. Reklama robi swoje - piękne, kolorowe, wołające do nas z każdej półki.
Rozwój transportu spowodował, że dostępne są masowo owoce południowe i inne produkty
Zachęca się  nas do spożywania wody mineralnej i źródlanej w butelkach oraz eszystkoleczących produktów   na bazie tejże wody, „najzdrowszych” ekologicznych jogurtów z dużymi kawałkami owoców z dodatkiem najzdrowszego mleka od najszczęśliwszej krowy.
Niestety powszechnie zaleca się również spożywanie mleka krowiego, surowych owoców i warzyw mamiąc nas wielką zawartością „niezbędnych” witamin i innych „cennych” składników. Reklamodawcy, kierując się głównie chęcią zysku, opierają się na wątpliwych badaniach naukowych.


Czym jest śluz?
To galaretowata substancja , której wagowo największym składnikiem jest bardzo trudna do usunięcia, woda. Na środki odwadniające ( ogromne ryzyko i niefrasobliwość zagrażająca zdrowiu) substancja reaguje słabo i natychmiast po odwodnieniu środkami moczopędnymi śluz ponownie zatrzymuje wodę. To tzw efekt jojo dla osob które katują się dietami odchudzającymi.
Teraz jest juz jasne, że żadne odchudzanie nie pomoże ponieważ odchudzając się wtcieńczamy jeszcze bardziej truty organizm. Pisałam o tym w artykule o sportowcach i młodych osobach katujących się na siłowniach.
W  naszej strefie klimatycznej powinniśmy spozywac produkty ciepłe, energetyczne. Bez obawy:-) nie powodują tycia:-)
Bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia jest  stan wychłodzenia narządów wewnętrznych, charakteryzujący się tworzeniem i gromadzeniem w organizmie ciężkiego, lepkiego śluzu . Ciało staje się wówczas nadmiernie i nienaturalnie ciężkie. Utrudnione jest krążenie krwi, płynów ustrojowych i energii . Przyczyna tkwi w niewłaściwej pracy – wychłodzeniu, lub nawet wyziębieniu śledziony – trzustki.


Śluz  jest bardzo trudny do usunięcia  metodami farmakologicznymi , a proces zanieczyszczenia gdy trwa długo, doprowadza do monstrualnej nadwagi, a w konsekwencji do śmierci. Widocznym przykładem gromadzenia się śluzu 
 w tkance podskórnej jest zjawisko określane mianem celulitis, Śluz 
 najbardziej widoczny jest na  udach i podudziach. Bywa powszechnie mylony z otłuszczeniem tego obszaru. Także wyraźnie wystający brzuch ( balonik), twardy i sprawiający dolegliwości jest objawem gromadzenia się śluzu .
NIE USUNIESZ ŚLUZU TORTURUJĄC CIAŁO NA SIŁOWNI. 
W TYM STANIE SIŁOWNIA JEST WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNA.


Tkanki, mięśnie, mózg i narządy wewnętrzne  są w stałym głodzie. Człowiek odczuwa brak energii i sił , ciągły głód, drżenie mięśni itp. Głód ten jednak nigdy nie ulega zadowalającemu zaspokojeniu, nawet po sutych posiłkach. Przyswojone składniki pokarmowe zamiast zamieniać się w niezbędną dla organizmu energię , ulegają przekształceniu w nieproduktywny, trujący śluz  .
Stan ten bywa przez podobieństwo zewnętrzne mylony z otłuszczeniem , niestety nie ma on z nim  nic wspólnego. O ile otłuszczenie  łatwo jest usunąć, o tyle śluz  dawniej można było usunąć jedynie poprzez długotrwałą dietę rozgrzewającą trwającą niekiedy całe lata. Proces rozgrzewania narządów wewnętrznych na szczęście przyśpieszają zabiegi energetyzujące np. akupunktura, ziołolecznictwo , oczyszczanie .


W obecnych czasach poprzez proces chelatacji ( kategorycznie nie polecam!!!!! To wprowadzanie do organizmu metali ciężkich) dysponujemy szybką i skuteczną metodą powodującą oczyszczanie się organizmu m. inn. ze śluzu . Tak radzi medycyna konwencjonalna. Skuteczniej i zdrowiej można oczyścić się stosując indywidualną dietę, zioła, ew. chomeopatię w przypadku bardzo zaawansowanego zanieczyszczenia.
Osoby poddające się oczyszczeniu pod moim kierunkiem tracą około 5-7 kg śluzu ( wagi). Są i tacy, którzy mają go w sobie kilkanaście kilogramów. Rekordzista - 27 kg trucizny!


Produktami wybitnie zaśluzowującymi organizm człowieka są słodycze oraz mleko krowie.

Produkty wyziębiające i wychładzające

surowa woda, 
woda mineralna, 
woda niegazowana i wszystkie produkty na bazie tej wody, w tym piwo. Ponadto z przyprawy: wyziębia sól i kwas ( czyli słodycze).
surowe warzywa i owoce
surówki ( bardzo modne i równie niezdrowe dla nas)

Dieta odpowiednia dla naszego klimatu

Najlepszym pożywieniem dla człowieka w naszym klimacie jest po prostu długo gotowana,  zupa,  dobrze przyprawiona,Kuchnia staropolska nie odbiega zasadniczo w swoich zaleceniach od chińskiego prawa pięciu przemian.

Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

ewazet4@gmail.com