Kontakt

Kontakt

czwartek, 15 grudnia 2016

Grzybica układu moczowego

ewazet4@gmail.com

  Infekcje układu moczowego są najczęstszym skutkiem zakażenia candida albicans i najczęściej dotyczą całego organizmu.  Budowa antomiczna ( odbyt- układ moczowy) sprzyja przenoszeniu zakażenia na drogi moczowe i narządy płciowe. Inna droga , to kriwobieg , którym drożdżak przedostaje się w każdy zakątek organizmu.
Dużo rzadziej od infekcji cewki moczowej spotyka się grzybicę nerek, co nie znaczy, że nie wystepuje. Jesli się zdarzy, grzybnia działa bardzo destrukcyjnie nie tylko na nerki, ale również na narządy wewnętrzne.
W połowie przypadków dochodzi do zakażenia na drodze krwiopochodnej, podczas wykonywania iniekcji. Tak dochodzi do zapalenia nerek, ropni.  Choroba może przybrać postac ostrą lub przewlekłą.

Inną drogą zakażenia jest grzybicze uszkodzenie błony śluzowej cewki moczowej w wyniku częstego cewnikowania lub założenia na stałe cewnika ( u ludzi przewlekle chorych, leżących).  W tym wypadku zakązenie przenosi się pęcherz moczowy, moczowody, miedniczki nerkowe i same nerki.
Na tym etapie zakażenia odczuwalny jest dotkliwy ból i pieczenie w cewce moczowej. Mimo dokuczliwych objawów ogólnych , nie stwierdza się zmian w badanym moczu, również posiew bakteryjny jest jałowy.  Dlatego tak często cierpiący chorzy tracą cierpliwość w gabinetach lekarskich nie otrzymując pomocy.
Objawy czytelne są podczas badania testem ajurwedycznym.

                                                              Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

1 komentarz:

  1. Dzień dobry właśnie myślałam o Pani.
    O rany !!! Ja się boje swojego testu:/
    Dobrze, że Pani leczy słowem :-)
    Dziekuje

    OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com