Kontakt

Kontakt

środa, 26 sierpnia 2015

TarczycaTarczyca, to hormon! A z hormonami w ciuciubabkę bawić się nie należy! Problem tarczycy w większości przypadków dotyczy pań....niestety drogie panie. Ale nie popadamy w panikę! Wszystkiemu można zaradzić, pomóc, zahamować.
Powody powstania choroby są różne. Niestety ten najczęściej występujący , to nasze zaniedbanie, często nieświadome. Organizm należy słuchać...objawy są przeróżne, często je lekceważymy bo to codzienność. Ważna jest również świadomośc tego, czy w poprzednich pokoleniach choroba wystepowała.
Na co zwracać uwagę?

 • zwiększone stany nerwowe i zmęczenie ( często z utęsknieniem czekamy na kilka dni wolnego, bo wyśpię się, bo przejdzie...ale okazuje się , że nie przechodzi)
 • suchość w ustach, która z czasem staje się nie do zniesienia ( śpimy z butelką wody przy łóżku żeby popijać w nocy)
 • zmatowiałe, wypadające włosy ( nie pomagają zmiany fryzur, odżywki, podcinanie. Jest źle.)
 • ból, który pojawia się "bez powodu" , w miejscu , które jest zdrowe, np. bóle barku, łokcia, łupanie w kolanie , kontuzje ścięgien ...- to trwa, leki przeciw bóle nie pomagają:-( konsultacje reumatologa również. Jest ból, który męczy, do któego przyzwyczajamy się. Ta dolegliwość spotyka osoby już bardzo młodym wieku.
 • czujesz duszności, drażni cię noszenie golfów, odkasłujesz bo coś przeszkadza w gardle...
 • to, co spędza sen z powiek, to nasz wygląd. Skóra jest bardzo czuła na zmiany hormonalne. Pojawiają się plamy, wypryski, zaczerwienione oczy, nagle rzęsy stają się jakieś inne...to "boli" najbardziej. Zmieniamy kosmetyki, łykami tabletki przeciw alergii - nie pomaga
 • coś złego dzieje się z jelitami, trawieniem i huśtawka zaparć i,rozwolnień - zmieniamy dietę...nie pomaga, rośnie nam waga, czujemy się "napompowane"
 • zmieniają się menstruację, są bardziej bolesne, wycieńczające
 • rośnie choresterol, mimo, iż robimy wszystko żeby zdrowo się odżywiać.
Dochodzimy do wniosku, że z niewiadomego powodu zaczyna się coś sypać...to wyjątkowo niemiły stan! Do tego ta nękająca nerwica i niemoc z powodu ciągłego zmęczenia.

Tarczyca jest takim cwanym hormonem, że nawet jeśli wyniki badania poziomu THC są pozytywne , wcale nie znaczy, że wszystko jest w porządku. Zmiany wykazuje już badanie USG. Prawidło zdiagnozuje tarczycę wyłącznie endokrynolog. Bardzo istotne jest aby wiedzieć czy mamy nadczynność, czy niedoczynność hormonu. Od tego zależy dalsze prawidłowe postępowanie.Czy jest ratunek? Oczywiście! W kazdej sytuacji możemy sobie pomóc czy złagodzić objawy, dogadzając tarczycy.

 1. Jeśli znasz już swoją konstrukcję ajurwedyczną, przeszłaś oczyszczenie całego układu trawiennego, które wykluczy obciążenie i zanieczyszczenie organizmu , zmień dietę na właściwą dla swojej doszy ( VATA, PITTA, KAPHA).
 2. Pij świeże soki ( robione w domu) zgodnie z Twoją konstrukcją .
 3. Dla każdego - najlepszym lekiem są orzechy barazylijskie  - zjadaj 7 sztuk dziennie - bardzo pomagaą
 4. Wysypiaj się!
 5. Spaceruj codziennie - tarczyca lubi świeże powietrze i delikatny ruch.
 6. Wyrób sobie nawyk krytycznego analizowania swoich błędów ( uzależnienia, lenistwo).
 7. Nie jedz dwie godziny przed spaniem.
 8. Absolutnie odstaw wieprzowinę!

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com