Kontakt

Kontakt

czwartek, 13 sierpnia 2015

Jak zachować optymalne zdrowie.


Ajurweda jest nie tylko systemem medycznym. Jest nauką służącą przede wszystkim poprawie życia, a jej celem podstawowym poprawa jakości tego życia ( wolność od chorób cywilizacyjnych, stresu, zagubienia , cierpień fizycznych). 
Dzięki ajurwedyjskich zaleceniom zdrowotnym możemy tak żyć, aby osiągnąć optymalne zdrowie i maksymalnie wykorzystać wszystkie swoje umiejętności , które według filozofii ajurwedyjskiej są nieograniczone. W tym tkwi jej mądrość i piękno. Obejmuje wszystkie aspekty życia : fizyczne, umysłowe i duchowe. Jest sztuka i nauką , gdyż pokazuje nam nie tylko aspekty właściwego życia ale uczy , jak żyć , by być szczęsliwym i wolnym we wszystkim co robimy.
Choroba jest ostatnim ogniwem. Leczenie zaczyna się od zaleceń dotyczących stylu życia, a celem, wydłużenie życia i podniesienie jego energii. Terapeuta ajurwedyjski daje całe , kompleksowe zalecenia dotyczące zdrowia - od narodzin aż do starości. Pokazuje , jak możemy zapanować nad własnym zdrowiem i prowadzić takie życie , jakiego naprawdę pragniemy. Ci z Państwa, którzy zaczynają stosować zalecenia terapeuty, wkrótce przekonują się że niesie ich nowy nurt energii i mądrości, dzięki którym nawet zwyczajne czynności , takie jak jedzenie czy sen, zyskują nowy wymiar, znaczenie i cel. 
Utrzymywanie się  dzięki właściwym działaniom, to styl zgodny z własną naturą. Jest to nasz naturalny stan, podczas gdy choroba i cierpienie to zaburzenia wywołane niewłaściwymi czynnikami. Aby utrzymać ten stan, musimy poznać swoją indywidualną naturę i nauczyć się żyć  zgodnie z jej prawdziwymi potrzebami, które mogą sie różnić od naszych pragnień i nałogów.

Życiowego spełnienia nie osiągniemy w wyniku gromadzenia dóbr doczesnych i dążenia do władzy, lecz zwiększenia "wewnętrzengo zasobu " i potencjału umysłu.
Nauka o tym , jak troszczyć się o siebie, pokazuje, że można żyć zdrowo i szczęśliwie na różnych etapach życia. By prowadzić takie życie każdy z nas powinien narzucić sobie pewną dyscyplinę i stosować się do jej zaleceń:
 • dotyczących stylu życia
 • dotyczących okreslonej pory roku
 • okazjonalnych zaleceń ( przy dużym zanieczyszczeniu organizmu)
 • zaleceń dotyczących aktywności seksualnej
 • zasad zachowania służących dobru spoleczenieństwa ( pozytywny egoizm)
 • stosowania srodków profilaktycznych przeciwko przedwczesnemu starzeniu się 
 • zachowań i praktyk służących samorealizacji
Stosowanie tych zaleceń , to życie długie, aktywne, wolne od bólu, radosne, prowadzące do samorealizacji i szczęścia.Ajurweda pomaga człowiekowi osiągnąć cztery główne cele. Są to:
 1. Służba społeczeństwu
 2. Służba rodzinie
 3. Służba samemu sobie
 4. Samourzeczywistnienie
Aby dojść do któregokolwiek z tych celów, musimy być zdrowi oraz pełni wigoru i entuzjazmu na codzień :-).Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

1 komentarz:

ewazet4@gmail.com