Kontakt

Kontakt

czwartek, 7 listopada 2019

Nowotwory u dzieci

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com






Chyba najbardziej przykry temat jaki można sobie wyobrazić. 
Skąd się biorą? 
Prace naukowe przeróżnych klinik sięgają głęboko badaniami, które tak naprawdę niczego nie wnoszą. Nie zapobiega się w czasie, a leczy się jedynie skutki z nikłą nadzieją na poprawę.
Gdyby każda kobieta zanim zajdzie w ciążę dokładnie zbadała swoje ciało, doprowadziła je na czas do porządku, można by uratować przed nieszczęściem wiele ludzkich istotek. One cierpią najbardziej. Kliniki onkologiczne są przepełnione i wciąż żadnej nadziei , że będzie lepiej.
O wszelkich objawach, których należy bezwzględnie pozbyć się pisałam w wielu artykułach tutaj na blogu.  Wiele kobiet skorzystało z mojej pomocy i - mimo wielu objawów chorobowych , poważnych - po doprowadzeniu organizmu do dobrego stanu , urodziły cudowne, zdrowe dzieci.




 Które nowotwory najczęściej atakują młody organizm ( całkowicie pozbawiony odporności, karmiony zainfekowaną krwią)?


Każdego roku odnotowuje się w Polsce około 12 tysięcy nowych przypadków zachorowań. Choć choroby nowotworowe  występują u maluchów rzadziej niż u dorosłych, a ich przebieg  różni się, a ze względu na nietypowe objawy.
U osób  dorosłych  liczba komórek nowotworowych podwaja się w ciągu trzech miesięcy, u dziecka proces ten trwa zaledwie trzy tygodnie. Niestety , wiele częściej choroba przybiera postać złośliwą. Rokowania nie są najlepsze – życie dziecka jest poważnie zagrożone.

Najczęstszą, bo stanowiącą aż 80 proc. wszystkich przypadków raka u dzieci i młodzieży, jest ostra  białaczka limfoblastyczna, która atakuje przede wszystkim dzieci pomiędzy 2. a 5. rokiem życia. Maluchy w tym wieku są na nią narażone nawet 10 razy bardziej niż nastolatkowie
Typowe objawy: Skóra dziecka, w którego organizmie zaczyna rozwijać się choroba, staje się blada. Typowe jest także osłabienie – maluch traci energię, ciągle sprawia wrażenie ospałego. Pojawiają się długotrwale infekcje z nieprzyjemnymi komplikacjami, takimi jak zapalenie ucha czy oskrzeli, a podawanie antybiotyku nie przynosi oczekiwanego rezultatu. U dziecka pojawia się gorączka, krwawienia z nosa, występują także siniaki niewiadomego pochodzenia. Typowe jest również powiększenie węzłów chłonnych w pachwinach, pod pachami oraz na karku.

Drugim pod względem częstości występowania jest rak ośrodkowego układu nerwowego, który stanowi jedną piątą wszystkich przypadków nowotworów u dzieci. Ponad 20 proc. guzów rozwija się przed 3. rokiem życia, jednak wraz z wiekiem malucha ryzyko choroby wzrasta. Niemal 45 proc. nowotworów tego typu występuje u dzieci pomiędzy 3. a 10. rokiem życia. Najczęściej są to gwiaździaki, rdzeniaki, glejaki oraz wyściółczaki. 

U chorego dziecka pojawiają się nawracające wymioty, które zwykle występują rano, jeszcze przed zjedzeniem śniadania. Zdarza się, że poprzedzają je sporadyczne drgawki. Dziecko skarży się się na ból głowy, miewa problemy ze sprawnym chodzeniem i utrzymaniem równowagi. Można zauważyć kłopoty z czytaniem czy malowaniem, które ze względu na zaburzenia wzroku sprawiają mu coraz większą trudność. Typowe są także nocne przebudzenia powodowane bólem pleców, rąk i nóg.

Chłoniak.
Z tej grupy nowotworów najczęściej diagnozowana jest ziarnica złośliwa, znana także jako choroba Hodgkina. Nowotwór atakuje przede wszystkim pięcio- i sześciolatków, choć ryzyko jego wystąpienia jest duże także u dzieci w wieku dziewięciu i dziesięciu lat, zwłaszcza u chłopców. Choroba obejmuje m.in. śledzionę, węzły chłonne oraz migdałki, czyli najważniejsze elementy układu limfatycznego, wspomagającego transport cennych składników odżywczych i usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii oraz odpowiedzialnego za niszczenie wnikających do organizmu bakterii i wirusów.
Jednym z pierwszych objawów jest w tym przypadku powiększenie węzłów chłonnych. Chociaż jest to dość typowa oznaka różnych chorób okresu dziecięcego, przy tej chorobie ich rozmiar znacznie odbiega od normy, a ucisk nie wywołuje bólu. Warto pamiętać, że im dzieckostarsze, tym prawdopodobieństwo, że objaw ten wskazuje na raka, jest większe.
Pozostałe objawy nie są zbyt charakterystyczne, dlatego wczesne wykrycie tej choroby jest szczególnie trudne. Dziecko może zacząć chudnąć i gorączkować. Jest osłabione, a dodatkowo skarży się na bóle brzucha, kaszel i nocne poty. W niektórych przypadkach na  ciele pojawia się wysypka ( bardzo często źle rozpoznawalna).
Symptomy przypominają zatem zwykłą infekcję. Wykrycie nowotworu możliwe jest jedynie dzięki badaniom węzła chłonnego pobranego od dziecka w całości drogą biopsji.



Może zamiast przykrego podsumowania, zostawię ku pamięci taki obrazek...

  Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Archiwum bloga