Kontakt

Kontakt

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Grzybice u dzieci (I).

ewazet4@gmail.com

To będzie dłuższy cykl ponieważ tak się ostatnio składa, że większość potrzebujących pomocy, to matki z niemowlakami, przedszkolakami i starszymi dziećmi.
Problem ogromny, denerwujący z powodu kompletnej nieświadomości..Ech. Szkoda, że grzybica kobiet jest tak bardzo bagatelizowana. Konsekwencją jest cierpienie i rozliczne choroby nowo narodzonych, stąd pełne kliniki i wciąż mało i mało miejsc.
Kobiety! Ogarnijcie się!


Lekarze pediatrzy rozpoznaja grzybicę u dziecka dopiero wtedy, kiedy pojawią się pleśniawki lub zmiany zapalne na skórze ( pupa, policzki).
Matka dostaje maść, zasypkę a problem jest dużo bardziej skomplikowany.To, że na skórze i w jamie ustnej pojawiają się pewne symptomy, to znak, że wewnątrz dzieje się dużo złego.
Te objawy mówią o grzybicy ogólnoustrojowej .


Pleśniawki  ( pomijam dyskomfort noworodka) to ostre zapalenie jamy ustnej.Noworodek zostaje zakażony podczas porodu grzybami candida.
Pierwsze objawy pojawiają się po kilku dniach dniach od zakażenia i obejmują policzki, dziąsła, język. W cięższych przypadkach zmiany ogarniają przełyk , utrudniając połykanie, oddech.
Bardzo często matka tłumaczy ten stan noworodka brakiem higieny w szpitalu.
Rutynowe leczenie, to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Nie znam przypadku, żeby zainteresowano sie jelitami noworodka...
Ze względu na delikatność fizjologii noworodka nie wolno eksperymentować leczeniem tradycyjnym ( Nystatyna, związki roślinne, kompleksy syntetycznych witamin).


Nie muszę dodawać, że grzybice ogólnoustrojowe niemwląt są bardzo groźne dla życia i zdrowia niemowląt ponieważ pierwszym objawem zagrzybienia jest utrata odporności. Pojawiąją się ciągłe przeziębienia ( antybiotyk), wysoka gorączka , alergie, opóźniony rozwój, niedowaga, płaczliwość.
I bardzo ważne! Zakażona grzybem candida matka, bardzo często rodzi przedwcześnie.
Grzybica u noworodka jest bardzo poważnym schorzeniem i może prowadzić do sepsy.
Ponieważ z roku na rok wzrasta liczba urodzeń wcześniaków , można wnioskować, że ryzyko grzybicy ogólnoustrojowej również wzrasta.

Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

9 komentarzy:

 1. Mój maluszek wystartował. Aż niewiarygodne jak niedużo trzeba żeby było normalnie. Ja przeszczęśliwa, rodzina w siódmym niebie, synek w oczach nabiera ciałka i...śpi w nocy a ja razem z nim. Boże jakie to szczęście że ja tu weszłam!Jak ja Panią kocham!!! Nikola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Napisz proszę czym wyleczyłaś ?

   Usuń
  2. Trafiłam do Pani Ewy. To cud. Przede wszystkim żadnej chemii, idywidualne diety cały czas jest w kontakcie, mozna dzwonić całą dobę:-). Najpierw ja byłam oczyszczana , po dwóch tygodniach mały. Trzeba bardzo uwaznie wykonywac zalecenia Pani Ewy. Juz w pierwszych dniach widać zmiany. Baaardzo polecam! Bardzo!

   Usuń
 2. Badać, badać i jeszcze raz badać. Choć większościom lekarzy nie ufam, to warto poczytać http://www.euroimmundna.pl/zakazenia-candida by dowiedzieć się więcej na temat Zakażenia oraz tego, jak sobie z nim radzić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Ewo wracam do zycia dzieki Pani :-) boli kregoslup....ale to jest drobnostka grunt ze nie atakuje mi innych narzadow...od dzisiaj non stop cwicze w domu,jest suuuper :-) oby tak dalej to bede najszczesliwsza na swiecie..:-)Kasia

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tymi telefonami całą dobę nie przesadzajcie!Jestem tylko człowiekiem:-))). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. cena testu dla matki i dziecka jest taka sama matka przyjmuje to co i dziecko????czy za dziecko osobno sie placi za test i za matke??

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak.
  Malucha wyprowadza się zupełnie inaczej niż osobę dorosłą. To dwa odrębne organizmy.

  OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com