Kontakt

Kontakt

sobota, 8 października 2016

Candida - refluks

ewazet4@gmail.com


Choroba refluksowa ( żołądek-przełyk) w grzybicy przewodu pokarmowego jest dość częsta . Przy zaawansowanej grzybicy bardzo częsta. Objawy pojawiają się jako następstwa stanu zapalnego na pograniczu żołądka i przełyku . Obejmują również zwieracz  którego rolą jest zapobieganie cofaniu się pokarmu z żałądka do przełyku ( nieprzyjemne, piekące treści w ustach).


W prawidłowych warunkach zwieracz jest sprężysty i nie przepuszcza tresci żołądkowych do przełyku ( wyjątkiem są niemiłe wymioty ). 
Objęty stanem zapalnym zwieracz staje się wiotki, nieszczelny - stąd jego przepuszczalność i cofanie się treści pokarmowych.
Objawy przepuszczalności , to: pieczenie lub ból za mostkiem ( bywa, że mylone z chorobą serca), ulewanie się treści żołądkowej, częste odbijanie lub zwracanie pokarmów.Nieleczona choroba może dawać poważne powikłania ( działanie kwasu) takie jak zwężenie przełyku, ból przy połykaniu pokarmów, niechęć do jedzenia, wychudzenie, wzdęcia, krawawienie z naczyń przełyku, a nawet w stanach mocno przedawnionych do rozwoju nowotworów.


Grzybiczy refluks żołądkowo- przełykowy leczy sie identycznie jak grzybicę przełyku.
http://ajurweda-w-biznesie.blogspot.com/2016/08/grzybica-przeyku.html
W celu zminimalizowania objawów do czasu wyleczenia, należy po jedzeniu pozostać w pozycji siedzącej wyprostowanej, a w czasie snu stosować  podwyższoną pozycję, np.: dwie poduszki.


Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com