Kontakt

Kontakt

wtorek, 16 sierpnia 2016

Grzybica przełyku.

ewazet4@gmail.com

Często lekceważona zgodnie z zasadą "samo przyszło, samo zniknie". Nie , nie zniknie. Niestety. Bywają okresy tzw. utajnienia, ale nie znaczy to, że jest dobrze. Grzybica zawsze wroca ze zdwojoną siłą i dużo bardziej rozleglejsza.


To schorzenie groźnie dla zdrowia i życia. Szczególnie powinny uważać osoby zażywające leki żołądkowe, ginekologiczne i oczywiście antybiotyki. Pojawia się zawsze tam, gdzie następuje leczenie środkami zmiejszającymi kwasowość żołądka.
Grzybnia wrasta w zdrową ściankę naczyń krwionośnych bony śluzowej przełyku. Dolegliwości są bardzo dokuczliwe odczuwalne jako oparzenia przełyku, utrata smaku, dyskomfort przy jedzeniu czegokolwiek. Może dojść również do pojawienia się krwotoków.


Wiele osób wpada w panikę z powodu bólu, który pojawia się w okolicy zamostkowej. Jest kojarzony z dolegliwościami kardiologicznymi.Ból promieniuje do kręgosłupa ( mam przypadki pacjentów źle zdiagnozowanych, które z powodu grzybicy poddane zostały operacji kręgosłupa) i okolicy łopatek.
Oczywiście takie objawy mogą towarzyszyć innym chorobom również( nie lekcewarzyć!). Ja podaję wyłącznie te, które dotyczą grzybicy.

Grzybicę przełyku można w sposób zupełnie amatorski zauważć w lusterku. Występują zmiany w obrębie jamy ustnej. Ale - co istotne - jest to "końcówka" tego , co siedzi głeboko w przełyku i prowadzi do żołądka oraz jelit, u kobiet grzybicy narządów rodnych.
Lato i wakacje są okresem szczególnego nasilenia wszelkich grzybic. Te związane z przełykiem spowodowane są jedzeniem dużej ilości słodyczy, smażonych ryb, kiełbas, polepszaczy wędlin, braku higieny na koniec.
Pierszym symptomem , który absolutnie lekceważymy są tzw.zajady i opryszczki. Rozgrzeszamy się z nich łatwo, bo powód jest zawsze inny ( według nas) niż ten, którego nie podejrzewamy.


Jeśli w porę zgłosimy się o pomoc, a jest to sprawa świeża, leczenie przebiega szybko . Jeśli zaniedbamy, sprawa zaczyna się komplikować i dochodzenie do zdrowia staje się problemem bardziej złożonym.
Każdy lek syntetyczny jest wrogiem naszych jelit i zdrowienia organizmu.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com