Kontakt

Kontakt

czwartek, 9 czerwca 2016

Zmysły a zdrowie.

ewazet4@gmail.com


Węch, słuch, dotyk, smak oraz węch to pięć doznań zmysłowych, dzięki którym bodźce z zewnątrz docierają ciała i umysłu. Od sposobu w jaki korzystamy ze swoich zmysłów, zalezy to, jaki pokarm spożywamy, jaką wode pijemy oraz jaki jest nasz styl zycia.
Doznania zmysłowe dzielimy na cztery rodzaje: nadmierna, niedostateczne, niewłściwe oraz optymalne. Np.: za pomocą oczu możemy za dużo światła, niewłściwy rodzaj światła lub właściwy rodzaj i jego ilość. Z tych czterech mozliwości tylko doznanie optymalne jest sprzyja zdrowiu. Pozostałe trzy wywołują chorobę.


Badania naukowe wykazjuą że niepokojące dźwięki wywołują patologiczne zmiany w krwi ( wiele osób poddanych przeze mnie testom nie mając świadomości tego zjawiska wskazuje na złę odbieranie dźwięków). Każdy z nas doświadczył tego , że hałas może wywoływać nie tylko zaburzenia umysłowe, ale także fizyczne ( doświadczają tego np. nauczyciele pracujący z małymi dziećmi). "Złe dźwięki" niszczą zdrowie ( układ krążenia), powodują u młodziezy nadobudliwość, otępienie... to samo dotyczy szkodliwego wpływu innych bodźców zmysłowych ze wzrokiem, smakiem, zapachem, dotykiem.Zmysły są naszym prawdziwym łącznikiem ze światem zewnętrznym, a nasz związek z otoczeniem  - zdrowy lub nie - można określić przez to, jak je wykorzystujemy. Wrażenia zmysłowe są jak pokarm dla umysłu - określają nasz sposób myślenia, odczuwania lub osądzania. 
Zapamiętajcie! Człowiek bezinteresownie złośliwy, to człowiek chory. Tak naprawdę całą swoją osobą woła o pomoc.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

6 komentarzy:

 1. Odpaliłem googlesa i myślałem, że mnie rozniesie od niektórych blogów, a tu proszę takie cacko. Konkretnie, przejrzyście i z dbałością o estetykę, to lubię!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham tego bloga! Normalność, perfekcja i mądrość. Uzależniłem się:-). Czekam na każdy kolejny artykuł . Kobieto jesteś niesamowita!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uskrzydlacie mnie. Znajdę coś szczególnego na wakacje:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wpis. Warto też wspomnieć o muzyce i o tym, jak jej konkretne rodzaje wpływają na pracę mózgu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słuszna uwaga:-). Powinniśmy promować to co dobre, piękne i zdrowe. Będzie o takiej muzyce, będą przykłady na różne niedomagania...zrobimy nastrój złotej jesieni:-).

  OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com