Kontakt

Kontakt

niedziela, 4 października 2015

Dlaczego chorujemy?


Ludzkie ciało skałada się ze wspaniałego złożonego systemu kanów łączących wszystkie narządy i tkanki zaopatrującego je w skałdniki odżywcze oraz umożliwiającego usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Tyle oficjalna definicja.

Człowiek jest zdrowy, jeśli energia i skałdniki odżywcze, które oczyszczają oraz odżywiają narządy i tkanki ciała , płyną przez wspomniane kanały we  właściwy sposób. Choroba pojawia się wówczas , gdy ten przepływ zostaje w jakiś sposó zablokowany lub zakłócony. Co je zakłóca?
1. Zła dieta ( jedz zgodnie z własną konstrukcją)
2. Złe nawyki ( zarywanie nocy, uzależnienia)
3. Stres ( nasila się gdy organizm zanieczyszczony, zwiększamy objętość ciała)
4. Pochłanianie kazdej ilości leków na wszystko.
5. Odchudzanie ( to tortury dla organizmu)

Wyobraźmy sobie piękny garnek ze stali nierdzewnej. Żeby błyszczał szorujemy go każdego dnia..to ozdoba naszej kuchni.  Wszyscy podziwiają, ale nikt nie zagląda do środka bo środek od piętnastu lat nie czyszczony! Ale użwany:-) . Latami niemyty ale używany ! Aż trudno to sobie wyobrazić! A jednak. Identycznie programujemy nasze jelita, które są nośnikiem zdrowia i chorób. Wyobraźnia działa:-) ?
Każda choroba ma swój początek w jelitach.Każda! Od pryszczy, cienkich własów, łamiących się paznokci, po alergie ( to ostatnie ogniwo walki organizmu) , cukrzycę, miażdżycę i nowotwory.

SYSTEM KANAŁÓW
Trzy kanały odzywcze:
1. Którymi płynie siła życiowa
2. Transponujące wodę lub regulujące metabolizm wody ( źle funkcjonujące objawiają się dużą nadwagą)
3. Transportujące pokarm ( nasz cały układ trawienny). 
Tutaj zatrzymam się na chwilkę i opiszę przypadek pacjentki. Kobieta młoda ( 29 lat) od czasu szkoły sredniej "podtrzymywana" na środkach psychotropowych z powodu silnej nerwicy Gdy to nie pomogło dostała dodatkowo tabletki nasenne. Jej system jelit był kompletnie rozregulowany ( wypróżnienia jeden raz w tygodniu z towarzyszącymi bólami, którymi kobieta nie radziła sobie zupełnie). Lekarze zdecydowali o kolonografii - kilka razy w roku. Zabiegi te doprowadziły do całkowitego zniczenie kosmków jelitowych, czyli pogorszenia stanu zdrowia ( dalszego!). Wynikiem braku pokarmu dla organizmu były pogłębiające się  niedomagania , które objawiały się silną depresją, wybuchami złości ( osoba nie do zniesienia) oraz licznymi kontuzjami. 
Po przejściu testów ajurwedycznych i prawidłowym zdiagnozowaniu kobieta z dnia na dzień odstawiła leki uspakajające ( to warunek)  bez dolegliwości  ubocznych. Spała, stosowała zalecenia, został tylko problem wyleczenia ( odbudowy) jelit. Po miesiącu w jelitach zaczęło burczeć, co było doskonałym prognostykiem ich naprawy.Mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy pojawi się nowy, radosny człowiek.

Siedem tkanek ciała :
1. Kanały, którymi płynie osocze
2. Kanały, którymi płynie krew.
3. Kanały , dzięki którym odżywiane są mięśnie ( bardzo istotne dla tych osób, które spędzają godziny na siłowniach)
4. Kanały, które odżywiaja kości, czyli układ szkieletowy ( przeraża ilość kontuzjowanych dzieci!. To  niewłaściwe jedzenie).
5. Kanały odżywiające szpik kostny i tkanki nerwowe ( płyn rdzeniowo-mózgowy). Wyjątkowo ciężkie dolegliwości...wciąż szukamy szpiku do przeszczepień , własnie dlatego.
6. Kanały odżywiające tkankę rozrodczą ( dotyczą zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ilość poronień jest zatrważająca. Podobnie jak procent nworodków z najcięższymi schorzeniami.
7. I na koniec kanały, które odżywiaja tkankę tłuszczową ( nie komentuję:-)))

Dwa specjalne konały układu rozrodczego u kobiet:
1. Kanały zwiazane z menstruacją ( silne bóle menstruacyjne swiadczą o duzym zanieczyszczeniu organizmu).
2. Kanały, którymi transportowane jest mleko.

Trzy kanały wydalnicze:
1. Kanały, którymi transportowany jest mocz ( mocno zanieczyszczony powoduje choroby nerek).
2. Kanały, którymi transportowany jest kał.
3. Kanały, którymi transportowany jest pot.

UMYSŁ -  istnieje jako specjalny system kanałów ( to nasza psychika). Zanieczyszczony powoduje stres, depresje, choroby psychiczne, guzy mózgu.

Właściwe dbanie o te kanały gwarantuje człowiekowy absolutne zdrowie. Zdrowe kanały sa drożne i dostarczają składnikin odżywcze oraz odbierają znbędne produkty przemiany materii.

CHOROBA JEST NICZYM INNYM JAK ZABURZENIEM PRZEPŁYWU PRZEZ TE KANAŁY.Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com3 komentarze:

  1. Oczyszczenie oczywiście odblokowuje wszystkie kanały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten garnek to mistrzostwo swiata:-))). Brawo. Super blog!

    OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com