Kontakt

Kontakt

czwartek, 18 marca 2021

Zasady zdrowego odżywiania.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com


 

Nic samo się nie zmieni. Nie wystarczy pomyśleć , że „chcę”. Nie wystarczy zrozumieć jak powinno być. Trzeba własnoręcznie, uparcie, codziennie, wytrwale namawiać swoją podświadomość do takiej zmiany jaką chciałabyś/chciałbyś osiągnąć. Tylko wtedy zmieni się twój sposób myślenia, a razem z nim zmieni się całe twoje życie. 


 

  1. Stosować pełnowartościową dietę bogatą we wszystkie środki odżywcze (po zakończonym oczyszczaniu  czyli leczenia izopatykami i dietą p.grzybiczną i p. alergiczną); białka,węglowodany, tłuszcze, minerały i witaminy.


    1. W miarę możności jeść potrawy świeżo przygotowane. Po prawidłowo przeprowadzonym detoksie ( oczyszczaniu) bardzo powoli, pojedynczymi produktami wchodzimy w swoją właściwą dietę  zgodną z konstrukcją  urodzeniową

    2. Nie jeść przez dłuższy czas wciąż tych samych produktów lub dań- unikać monotonii.

       


    1. Nie robić zbyt długich przerw między posiłkami. Jeść 4-5x dziennie w małych porcjach.

    2. Nie jeść w jednym posiłku wielu różnych dań, natomiast urozmaicać kolejne.

    3. Starać się nie łączyć w jednym posiłku białek z węglowodanami. Spożywać białka z warzywami oraz węglowodany (kasze, pieczywo z pełnego przemiału na naturalnym zakwasie, z jarzynkami, sosami warzywnymi, surówkami lub krótko ugotowanymi warzywami).


       

      1. Posiłki węglowodanowo-warzywno-jarzynowe spożywać do ok. drugiej po południu, później posiłki białkowo-warzywno-jarzynowe, ostatni, wieczorny posiłek najpóźniej o siódmej-ósmej. Ogólna zasada naszego organizmu - 2 godziny przed spaniem, a zdrowi ludzie chodzą spać o 22.00.

      2. Kolacja powinna być lekkostrawna. Nie kłaść się spać z pełnym żołądkiem ( powoduje problemy z zaśnięciem, sny koszmarki).

      3. Nie łączyć w jednym posiłku kilku rodzajów białek, zwłaszcza roślinnych ze zwierzęcymi. Bardzo złym połączenia jest np. kasza z mlekiem czy kefir z chlebem.

      4. Owoce jeść zawsze osobno. Korzystne jest zjedzenie przed śniadaniem surowego sezonowego owocu, np. jabłka, brzoskwini czy kilku szt. winogron względnie wypicie świeżo wyciśniętego soku z owoców lub warzyw.


  1. Pić płyny 15-30  minut przed posiłkiem  lub 2-4 godziny po posiłkach.

  2. Nie spożywać potraw ani nie pić płynów o skrajnych temperaturach.

  3. Nie najadać się do przesytu! Głód zaspakajamy ( wyłącznie)

  4. Jeść tylko wtedy, kiedy jest apetyt. Nie zmuszać się  do jedzenia ( szczególnie dzieci, osoby starsze). Jeśli brak apetytu należy zainteresować się powodem takiej sytuacji.

  5. W trakcie jedzenia nie oglądać telewizji, nie dyskutować zażarcie, nie kłócić się😡. Przy stole ma być pięknie. Zawsze.

     



     

    1. Nie siadać do stołu w stanie fizycznego zmęczenia lub rozdrażnienia.

    2. Unikać pośpiechu w trakcie posiłku, dokładnie żuć małe kęsy jedzenia.

    3. Ograniczyć ilość spożywanego mleka, białej mąki pszennej, cukru, w tym słodkiego, drożdżowego pieczywa, kawy naturalnej i czarnej herbaty.

    4. Zachowywać równowagę kwasowo-zasadową zjadanego pożywienia. Codzienna dieta powinna składać się w ok. 80%. z żywności zasadotwórczej i w 20%.– z produktów kwasotwórczych. Praktycznie z jednym produktem kwasotwórczym należy spożyć trzy-cztery zasadotwórcze.

      Traktuj posiłek jak rytuał bez względu na bogactwo stołu.  


                                                               Smacznego, zdrowego

      Ewa

      Ajurweda

       

      Testy, diagnoza, oczyszczanie: ewazet4@gmail.com

      skype: Ewa Ajurweda 

       

       

Brak komentarzy:

Archiwum bloga