Kontakt

Kontakt

piątek, 3 sierpnia 2018

Nerki , układ moczowy.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com


Obiecane informacje na temat NEREK, troszkę spóźnione ale w miejscu gdzie przebywam ( oaza spokoju) jest też spokój z internetem i komórkami:-))). Staram się "wkomponować" w technologie przekazu w czasie najlepszego zasięgu.


Jak każdy narząd naszego organizmu - nerki - są jednym z nieodłącznych elementów składowych w którym zachodzą ogromne procesy chemiczne. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawę jaka to fabryka i jak wiele od niej zależy. Kto jest szefem tej fabryki? Ano Ty! Jak zarządzisz i jaki materiał               ( jedzonko) poddasz obróbce, taki otrzymasz produkt.
Substancje toksyczne wydalane są przede wszystkim z nerek, przez przewód moczowy, przez skórę ( och te wszelkie pryszcze),przez wątrobę ( często boli , a jeszcze częściej tworzy nam niechcianą oponkę), poprzez pęcherzyk żółciowy ( kamienie), przez jelita oraz płuca ( śluz, kaszel).Zadaniem układu moczowego jest wytwarzanie moczu i wydalanie go poza ustrój, czyli oczyszczanie organizmu ze zbędnych produktów przemiany materii ( gorzej jeśli jemy wszytko co należałoby usunąć:-))).
Układ moczowy odgrywa decydującą rolę w odtruwaniu organizmu i usuwaniu z niego rozpuszczonych  końcowych produktów przemiany materii oraz innych niepotrzebnych substancji.
Ma również ogromny wpływ na gospodarkę wodną, skład krwi oraz innych płynów ustrojowych.
Budowę układu moczowego pozwolę sobie pominąć ponieważ każdy mnie lub bardziej jest jej świadomy. Wszystkie te elementy bardzo ściśle ze soba współpracują, a zakłócenie któregokolwiek z nich odbija sie negatywnie na pracy i funkcjonowaniu innych.


Nerki są bardzo dobrze ukrwione.Krew przepływa przez nie z prędkością 1 l / min., daje to około 1440 l na dobę ! Tętnice, które doprowadzają do nich krew , odchodzą bezpośrednio do aorty ( wszystkie choroby serca tu mają swój początek!).
Wewnątrz nerki dzielą się na drobniejsze rozgałęzienia - kłębuszki nerkowe. Ich zadaniem jest odfiltrowanie krwi z substancji zbędnych ( trucizn).
Układ krążenia, serce oraz nerki tworzą jeden łańcuszek.
Kanaliki nerkowe wydzielają dodatkowo do moczu różne substancje , np. związki chemiczne wprowadzane do organizmu z zewnątrz ( z leków) , które powinny być z organizmu usunięte.


Zdrowa nerka wydziela mocz w ilości zależnej od ilości wprowadzonego do organizmu płynu ( napojów).
Nerki są odpowiedzialne również za stężenie soli w organizmie.
Je nadmiar prowadzi do obrzęków, nadciśnienia.  Niedobór - to brak odpowiedniej ilości płynów w naczyniach krwionośnych.
Nerki wydzielają również nadmiar kwasów pochodzących z przemiany materii ( kawa, kawa, kawa - sam kwas) oraz inne substancje zbędne organizmowi, np mocznik.
Na dzisiaj wystarczy. To była tylko anatomia i rola nerek. Sami przyznacie, że zaniedbanie ich prowadzi do wszystkich paskudnych , najgroźniejszych dla człowieka chorób.
O nich napisze w kolejnych odcinkach.
Dbajcie o nerki!

Testy  i terapia : ewazet4@gmail.com

3 komentarze:

 1. Pani Ewo, koniecznie dalej i wiecej. Pani tak cudownie tlumaczy :-).

  OdpowiedzUsuń
 2. A u mnie wszystko leży i kwiczy. Juz nie wiem co wazniejsze nerki czy serce....czy Pani może mi pomóc? Dlaczego lekarze tego nie wiedzą, dlaczego ładują tylko antybiotyki i sterydy? Mogę do Pani przyjechać z wynikami? Staszek

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę przyjąć moje najszczersze podziękowania za życzliwość, ciepło i za dobroć, którą nam Pani okazał w ostatnich dniach. Gdyby nie Pani pomoc w sprowadzeniu, a później w przyjęciu mojego kuzyna, nic by się nie udało. Taka ludzka, zwykła dobroć jest w obecnych czasach na wagę złota.

  Z wyrazami wdzięczności Ela

  OdpowiedzUsuń

ewazet4@gmail.com