Kontakt

Kontakt

sobota, 2 lipca 2016

Rośliny - nasi sprzymierzeńcy.

ewazet4@gmail.com

Zapewne każdy słyszał o tym, że są rośliny domowe, które mają dobry wpływ na nasze życie i są złe, trujące, przed któymi nalezy chronić dzieci i zwierzęta. Ja sama miałam przykrą przygodę z kaktusem, który strzela kolcami niekoniecznie dotykany. Objawy identyczne jak przy zakażeniu ( czerwona pręga idąca w kierunku pachy) oraz bardzo wysoka gorączka z objawami choroby tropikalnej. I znajdź człowieku w głowie co tropikalnego dopadło cię w domu wcale nie tropikalnym:-).

Dzisiaj opowiem o dobrych roślinach, takich, które warto mieć w domu bo filtrują powietrze, pochłaniaja toksyny znajdujące się w meblach, farbach, odświeżaczach powietrza...właściwie wszędzie.


1. Daktylowiec niski

 pochłania farmaldehydy - w stężeniach powyżej 25% działa toksycznie przez drogi oddechowe, w kontakcie ze skórą i po połknięciu. Powoduje oparzenia. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą. Stosowany np. w lakierze do paznokci.
Ksyleny - rozpuszczalniki farb i lakierów.


2. Paproć wyniosła - 
działa podobnie jak daktylowiec pochłaniając te same trucizny.3. Zielistka - 
Działanie jak u wyżej wymienionych na te same trucizny. Bardzo popularna i nie zawsze doceniana. Polecam sypialnię jako miejsce dla zielistki.

4. Aglaonemapochłąnia opary rozpuszczalników znajdujące się w meblach i materiałach obiciowych.


5. Figowiec beniamina - któż nie zna tego kwiatka:-)
Chroni przed rozpuszczalnikami powodującymi oparzenia skóry i dróg oddechowych.

6. Epipremium złociste


Cudowny kwiatek, pochałnia całą chemię domową w najbardziej toksycznych wydaniach. Warto go mieć, warto dbać o niego.

7. Anturium - ostatnio bardzo zyskuje u nas na popularności.Chroni nas przed związkami amoniaku, które stosuje się w dużych chłodniach.
Środek silnie toksyczny, powodujący m.in. duszności  do śmierci włącznie.8. Podobne działanie mają rónież: 
Gerbera Jamesowa

Dracena wonna

9. Bluszcz pospolity - Najdoskonalszy oczyszczacz wszelkiej chemii w domu i obejściu. Roślina doskonała. Powinna mieć swoje miejsce w każdym domu.


Pozytywne, oczyszczające nasze domostwo rośliny , to również:

chryzantema - 

skrzydłokwiat - 

dracena

Rosliny, które tutaj przedstawiałam ( prócz pierwszej) mają naprawdę zbawcze działanie. To najlepszy ( przy tym piękny) filtr w otoczeniu którego możemy przy dzisiejszym chemicznym życiu czuć się naprawdę bezpieczniej.

Testy ajurwedy dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ewazet4@gmail.com