Kontakt

Kontakt

sobota, 28 stycznia 2017

Autyzm u dzieci (grzybica II).

ewazet4@gmail.com

To, że autyzm u dziecka spowodowany jest zagrzybieniem organizmu matki, to pewne.
Nie prowadzę badań naukowych, ale każdego dnia mam styczność z takimi przypadkami.
Jeśli jest to noworodek, najpierw należy zająć się matką, bo to ona jest karmicielką nowego organizmu.
Autyzm staje się ostatnio bardzo powszechy. Powstają spcjalne ośrodki dla osób potrzebujących wsparcia, opieki, nauki życia. Grzybica jelt to też choroba społeczna, w czasach dzisiejszych mająca najrozleglejszą ilość ofiar. Są wszędzie. Ani kontynent, ani kimat ziemski nie ma tu żadnego znaczenia.



W Polsce nie istnieją instytucje medyczne zajmujące się leczeniem autyzmu u dzieci.
Pomocni są jedynie pedagodzy i ich zmudna praca powiązana z pracą rodziców.
Lekarz pediatra jest do tego zupełnie nieprzygotowany, bo cóż może zaproponować? Konsultację psychiatryczną? Receptę na leki? chore dzieci trafiają do alergologów, bo są uczulone na wiele czynników, do gastrologów , bo często są objawy dokuczliwych jelit...
Badania specjalistyczne są w Polsce niedostępne, dalej są ograniczenia finansowe, wreszcie brak podstawowej wiedzy pozwalającej zdiagnozować  autyzm.


Imme czynniki które mogą być powodem zachrowań na autyzm, to: 
a) leczenie stomatologiczne dzieci ( wypełnianie amalgamatem-związek ołowiu i rtęci). Powoduje zaburzenia mowy, rozumienie mowy, zaburzenia słuchu, nadwrażliwość na dźwięk, dotyk,niepokój, drętwienie ciała.
b) zatrucie metalami ciężkimi , które znajdują się w szczepionkach ( szczepienia ochronne) - trwają badania laboratoryjne
c) u dzieci autystycznych występuje zwiększone wydalanie z moczem m.in cukru arabinozy i kwasu winowego. U człowieka grzyby są jedynym źródłem kwasu winowego, co jednoznacznie sugeruje związek autyzmu z grzybicą. Wczesne wykrycie grzybicy w ogromnym stopniu łagodzi objawy autyzmu i jego skutki w wieku starszym.


Nieleczona grzybica u matki zakażonej przed lub w trakcie ciąży , może być podstawową przyczyną rozwoju autyzmu u nowo narodzonego dziecka, które zakumulowało w swoim organizmie toksyny od zakazonej matki. Zasiedlony u noworodka grzyb rozwija się w organizmie dziecka juz po porodzie samodzielnie.
Główne symptomy budzace niepokój matki to : ciągłe infekcje, płaczliwość, brak apetytu, nietypowe wydalanie, zaczerwienienia skóry policzków i pośladków.
Bardzo często do 18-24 miesiąca dziecko rozwija się zupełnie prawidłowo. Kiedy rozpoczyna się okres tzw uspołecznienia pojawiają się pierwsze powazne infekcje, które leczone są oczywiście antybiotykiem o szerokim spektrum działania.
Nasi lekarze wykazują kompletna beztrskę w przepisywaniu antybiotyków.
Antybioryk niszczy nie tylko mikroby chorobotwórcze ale - co najważniejsze - te dobre bakterie, których u zainfekowanego dziecka jest jak na lekarstwo. To jego jedyna ochrona przed inwazją wyciszonych od porodu drożdżaków.
Tu zaczyna się poważny problem.
c.d.n/


Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

piątek, 27 stycznia 2017

Wierszem o wyniku testu:-)

ewazet4@gmail.com

Kilka tygodniu temu , Krystian - oczyszczony pacjent - stał się autorem kapitalnego przepisu na słodki , ale bezcukrowy , smakołyk.
Dzisiaj Pani Jola:-)
Nieeee, nie będzie przepisów kulinarnych ale wierszem o wnętrzu zatrutym.
Wieczorem Pani Jola dostała opracowany test i to, co przeczytała skłoniło Ją do refleksyjnego przelania na papier:-)


Robi się miło, rodzinnie, wszyscy zjednoczeni jednym celem - odzyskać zdrowie, radość życia, piękno ciała, energię i ..do przodu!
Uprosiłam Panią Jolę, żeby poszczególne etapy odzyskiwania siebie opisywała wierszem. Będzie ciekawie:-)


Próba pierwsza - mocno emocjonalna.
Co we mnie tkwi?

Toksyczne tsunami zalewa organizm . Narodziło się ze wstrząsów, które spłodził stres podły ,bezwzględny, psychopatyczny . Skurwysyn stres pożera organy, rozwala kości, miażdży psychikę, zatruwa krew, płyn życiodajny zmieniając go w parszywy ; roznosi szambo po całości od stóp do głów
czyniąc życie ciężkim, ułomnym ,obolałym ... stawia człowieka przed wyborem- przejść wewnętrzną destylację oczyszczenie i przemianę lub utonąć powoli we własnym szambie , którego nie widać gołym okiem.


Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Grzybice u dzieci (I).

ewazet4@gmail.com

To będzie dłuższy cykl ponieważ tak się ostatnio składa, że większość potrzebujących pomocy, to matki z niemowlakami, przedszkolakami i starszymi dziećmi.
Problem ogromny, denerwujący z powodu kompletnej nieświadomości..Ech. Szkoda, że grzybica kobiet jest tak bardzo bagatelizowana. Konsekwencją jest cierpienie i rozliczne choroby nowo narodzonych, stąd pełne kliniki i wciąż mało i mało miejsc.
Kobiety! Ogarnijcie się!


Lekarze pediatrzy rozpoznaja grzybicę u dziecka dopiero wtedy, kiedy pojawią się pleśniawki lub zmiany zapalne na skórze ( pupa, policzki).
Matka dostaje maść, zasypkę a problem jest dużo bardziej skomplikowany.To, że na skórze i w jamie ustnej pojawiają się pewne symptomy, to znak, że wewnątrz dzieje się dużo złego.
Te objawy mówią o grzybicy ogólnoustrojowej .


Pleśniawki  ( pomijam dyskomfort noworodka) to ostre zapalenie jamy ustnej.Noworodek zostaje zakażony podczas porodu grzybami candida.
Pierwsze objawy pojawiają się po kilku dniach dniach od zakażenia i obejmują policzki, dziąsła, język. W cięższych przypadkach zmiany ogarniają przełyk , utrudniając połykanie, oddech.
Bardzo często matka tłumaczy ten stan noworodka brakiem higieny w szpitalu.
Rutynowe leczenie, to antybiotyk przeciwgrzybiczy. Nie znam przypadku, żeby zainteresowano sie jelitami noworodka...
Ze względu na delikatność fizjologii noworodka nie wolno eksperymentować leczeniem tradycyjnym ( Nystatyna, związki roślinne, kompleksy syntetycznych witamin).


Nie muszę dodawać, że grzybice ogólnoustrojowe niemwląt są bardzo groźne dla życia i zdrowia niemowląt ponieważ pierwszym objawem zagrzybienia jest utrata odporności. Pojawiąją się ciągłe przeziębienia ( antybiotyk), wysoka gorączka , alergie, opóźniony rozwój, niedowaga, płaczliwość.
I bardzo ważne! Zakażona grzybem candida matka, bardzo często rodzi przedwcześnie.
Grzybica u noworodka jest bardzo poważnym schorzeniem i może prowadzić do sepsy.
Ponieważ z roku na rok wzrasta liczba urodzeń wcześniaków , można wnioskować, że ryzyko grzybicy ogólnoustrojowej również wzrasta.

Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.com

środa, 11 stycznia 2017

Przepis Krystiana!

ewazet4@gmail.com

.......  a dokładnie Krystiana i jego dziewczyny:-)
Ponieważ sprawdziłam, zaakceptowałam, umieszczam na stronie do wypróbowania.
Kim jest Krystiam? Jeden z pacjentów z długim stażem wyzdrowienia. Student AWF , pozytywnie zarażony zdrowym życiem:-)



Gotujemy kaszę jaglaną (można na wodzie lub mleku roślinnym) do lekkiego rozgotowania. Osobno moczymy daktyle ze słonecznikiem w herbacie owocowej lub zwykłej wodzie .
Daktyle i słonecznik miksujemy i wykładamy spód formy do pieczenia, zapiekamy 10 min 180 stopni) .
W kolejnym naczyniu moczymy suszoną żurawinę, morele, figi bądź inne suszone owoce. Wszystko ucieramy za pomocą blendera na jedolitą masę doprawiając korzennymi przyprawami np. kardamon, mielone goździki, gałka muszkatołowa, imbir, cynamon. Do formy do pieczenia dodajemy resztę i pieczemy w piekarniku około 1 godziny.o
Smacznego
Smacznego 1

Testy  dla pacjenta: ewazet4@gmail.comh

Archiwum bloga